برگه: قوانین و شرایط استفاده از خدمات

قوانین و شرایط استفاده از خدمات

تراست مارکت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و بستری برای تبادل دارایی‌های دیجیتال مانند بیت کوین، لایت کوین و اتریوم با ریال می‌باشد. هیچ گونه تبادل ارزی اعم از خرید و فروش دلار یا سایر ارزهای کاغذی، در این بستر صورت نمی گیرد.

تعهدنامه فعالیت در بستر تبادل دارایی‌های دیجیتال تراست مارکت

 • کاربران موظفند قبل از ثبت‌نام تمامی مفاد این تعهدنامه را مطالعه نموده و صرفا در صورت پذیرش آن اقدام به ثبت نام نمایند.
  کاربران سایت می‌پذیرند که کلیه‌ی فعالیت‌های آن‌ها در تراست مارکت در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی بوده و هیچ گونه فعالیتی خارج از این چارچوب انجام نخواهند داد.
 • بنا به دستور نهاد های قضایی از ثبت نام افراد زیر 18 سال معذوریم .
 • احراز هویت برای استفاده از خدمات تراست مارکت ضروری بوده و کاربران موظفند اطلاعات صحیح خود را بارگزاری نمایند. بدیهی است در صورت وجود هرگونه تخلف در احراز هویت، مسئولیت به عهده‌ی فرد متخلف بوده وتراست مارکت حق توقف ارائه خدمات به کاربر مذبور و ارجاع موارد تخلف به مراجع ذی صلاح را خواهد داشت. تراست مارکت خود را ملزم به حفظ اطلاعات شخصی کاربران خود می‌داند.
 • کاربران تراست مارکت تعهد می دهند که از خدمات سایت تراست مارکت تنها برای خود استفاده نموده و مسئولیت استفاده از خدمات تراست مارکت برای فرد غیر که فرآیند احراز هویت را طی نکرده باشد به عهده کاربر خواهد بود. شماره حساب اعلام شده به سایت و همچنین آدرس کیف پول ها جهت برداشت رمزارز نیز می بایست متعلق به کاربر بوده و کاربران مجاز به دادن آدرس کیف پول متعلق به اشخاص دیگر نیستند.
 • بنا به دستور نهادهای قضایی مانند پلیس فتا، ممکن است برداشت رمزارز به مدت ۲۴ تا ۷۲ ساعت پس از زمان واریز از طریق درگاه شتابی محدود گردد.
 • کاربران تراست مارکت اذغان می‌دارند که از ریسک‌های مربوط به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال مطلع بوده و با علم به این موضوع اقدام به سرمایه‌گذاری و تبادل می‌نمایند.
 • تراست مارکت به عنوان بازار آنلاین تبادل ارزهای دیجیتال، هیچ گونه مسئولیتی در قبال نحوه‌ی معاملات کاربران و سود و زیان حاصل از آن ندارد.
 • هرگونه سهل انگاری کاربران در حفظ اطلاعات امنیتی از جمله گذرواژه کاربر، به عهده‌ی شخص کاربر بوده و تراست مارکت هیچ مسئولیتی به عهده نخواهد داشت. اکیداً توصیه می شود از گذرواژه پیچیده و امن و استفاده شود.
 • در صورت تمایل برای برداشت ارزهای دیجیتال، مسئولیت ارائه‌ی آدرس صحیح کیف پول به عهده‌ی کاربر خواهد بود. در صورت بروز هر گونه مشکل اعم از اشتباه در ورود آدرس صحیح، نقص آدرس، مشکلات کیف پول مقصد و بلوکه شدن دارایی‌های کاربران در کیف پول مقصد، هیچ گونه مسئولیتی به عهده ی تراست مارکت نخواهد بود.
 • تراست مارکت در مقابل واریز توکن یا کوین بر بستر اشتباه یا کوین هایی که در تراست مارکت پشتیبانی نمی شود هیچ گونه مسئولیتی نداشته و با توجه به مکانیسم ذخیره سازی سرد امکان استخراج این توکن ها با استفاده از ولت ثالث وجود ندارد. لذا مسئولیت هرگونه واریز اشتباه با خود کاربر بوده و کاربر حق هیچ گونه شکایتی را نخواهد داشت.
 • درخواست برداشت ریال از حساب کاربری در سریع‌ترین زمان ممکن پس از ثبت، بررسی خواهد شد. زمان واریز پول به حساب کاربران بر اساس محدودیت‌های انتقال وجه بین بانکی، متفاوت خواهد بود. برای اطلاعات بیش‌تر، به قوانین انتقال وجه بین بانکی ( پایا ، ساتنا) مراجعه فرمایید.
 • کاربر می‌پذیرد که به جز در موارد مورد تعهد تراست مارکت، حق هیچ گونه داعیه، طلب و شکایت از سایت تراست مارکت ، مدیران، کارمندان و افراد مرتبط با این سایت را نخواهد داشت.
 • اگر تراست مارکت تحت هر عنوان اشتباهاً یا من غیر حق، وجوه یا رمزارزی را به حساب کاربر منظور یا در محاسبات خود هر نوع اشتباهی نماید، هر زمان مجاز و مختار است راساً و مستقلاً و بدون انجام هیچ گونه تشریفات اداری و قضائی و دریافت اجازه کتبی از متعهد (صاحب حساب) در رفع اشتباه و برداشت از حساب‌های وی اقدام نماید و تشخیص تراست مارکت نسبت به وقوع اشتباه یا پرداخت بدون حق و لزوم برداشت از حساب معتبر خواهد بود و کاربر حق هرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه عملکرد تراست مارکت از هر جهت از خود ساقط می نماید.
 • در صورت بروز هرگونه مشکل یا ابهام در هر یک از معاملات، تراست مارکت حق دارد مستقلاً آن معامله را ابطال و دارایی‌های هر یک از طرفین را به حساب خودشان عودت دهد. بدیهی است که در صورتی که اشکال از سمت تراست مارکت باشد، موظف خواهد بود که جبران خسارت نماید و در غیراین صورت کاربر حق هرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه عملکرد تراست مارکت از هر جهت از خود ساقط می‌نماید.
  در صورت هرگونه سوء استفاده از کد ریفرال تراست مارکت در فعالیت‌های خلاف قانون، تمامی مسئولیت آن به عهده کاربر بوده و تراست مارکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال هرگونه سوء استفاده از سیستم معرفی خود به هر نحو ندارد. همچنین تراست مارکت حق باطل کردن کد معرف و بستن حساب در صورت مشاهده هرگونه سوء استفاده بدون نیاز به دستور قضایی را خواهد داشت.

هزینه‌ها و کارمزدها

هزینه خدمات و کارمزد تراکنش‌های مالی انجام شده در تراست مارکت مطابق با توضیحات ارائه شده در صفحه کارمزدها و هزینه خدمات می‌باشد.

قوانین مربوط به اجزای کارکردی

تراست مارکت شامل اجزای کارکردی و قابلیت‌های مختلفی است که هر یک طبق قوانین و ملاحظات اطلاع‌رسانی شده برای آن‌ها مدیریت می‌شوند. برای اطلاع از این قوانین به کانال تلگرام تراست مارکت و صفحات مربوط به سوالات متداول ، طرح دعوت از دوستان و بازارهای رمزارزی تراست مارکت مراجعه نمایید.

سیاست حفظ حریم خصوصی

بر اساس قوانین موجود در بازارهای مالی دنیا و همچنین قوانین مبارزه با پولشویی، احراز هویت با مدارک ارائه شده مشتریان برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی الزامی است. تراست مارکت نیز به منظور تبعیت از این قوانین، مدارک مورد نیاز را از شما کاربران محترم دریافت می‌کند.

این مدارک از قبیل : (نام، مشخصات، کدملی، تصاویر مختلف، شماره کارت و …)، صرفاً برای تضمین امنیت معاملات و جلوگیری از ورود پول با منشأ غیرقانونی به سیستم گرفته شده و تحت هیچ شرایطی بدون دستور قضایی در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد گرفت. همچنین با استفاده از برترین راهکارهای امنیتی از این مدارک در برابر هرگونه حمله و سرقت محافظت می‌شود.

تغییر در قوانین

هرگونه تغییر در قوانین، شروط ارائه خدمات، کارمزدها و مقررات مشابه، از طریق سایت تراست مارکت به کاربران اطلاع‌رسانی خواهد شد